Talaj előkészítése a vetéshez:
Lazítsuk a talajt kb. 15 cm mélyen és egy aprómorzsás, egyenletes, jól elmunkált magágyat készítsünk a vetéshez. Fordítsunk kellő figyelmet arra, hogy a telepítendő terület vízelvezetése megfelelő legyen, hiszen ez jelentősen hozzájárul majd az egészséges, sűrű növényzet kialakulásához. Célszerű a gyep telepítéséhez ajánlott műtrágya használata a vetést megelőzően.
Vetés ideje, módja:
A Dichondra telepítéséhez legalkalmasabb időpont, amikor a nappali hőmérséklet 20 °C felett van, az éjszakai hőmérséklet pedig nem süllyed 10 °C alá. Ez egyaránt lehet tavaszi vagy őszi időszak. A csírázási idő 7-14 nap, a körülmények függvényében. A vetéshez ajánlott vetőmag mennyisége 10 g/m2, a vetés mélysége kb. 0,5 cm legyen. A telepítést követően gondoskodjunk a gyakori, kisadagú öntözésről az eredményes kelés érdekében.
Gondozás
Öntözés:
A vetést követően szükség van gyakoribb öntözésre a gyors csírázás és kezdeti fejlődés elérése érdekében. A kellően megerősödött, kifejlett növényeket viszont ritkábban, ám nagyobb vízmennyiséggel ajánlott öntöznünk. Mindezzel elősegíthetjük a mélyre hatoló gyökérzet kialakulását. Azt is tartsuk szem előtt, hogy a Dichondra inkább szenved a túl sok öntözéstől, mint a ritkább öntözés következményeitől.
Nyírás:
Az első nyírásra akkor kerüljön sor, amikor a növényzet eléri az 5 cm-es magasságot. A későbbiekben az ajánlott nyírási magasság 3-5 cm, azonban arra ügyeljünk, hogy a nyírási magasságot lassan, fokozatosan és kis léptékben csökkentsük. Kéthetente ajánlott nyírnunk, de tetszés szerint nyírás nélkül is hagyhatjuk.
Tápanyagellátás:
A tavasszal elvégzett vetés utáni kelést, kezdeti fejlődést követően 4-6 g/m2 N hatóanyagot juttassunk ki, amit a későbbiekben 4-6 hetenként megismétlünk a nyár folyamán. Arra ügyeljünk, hogy a műtrágya kijuttatásakor a levélzet száraz legyen és a tápanyagellátást követően a levélzetről mossuk le a talajra a granulátumokat.